Technologie

Polerowanie felg przy zastosowaniu obróbki wibrościernej

Niemal każdy właściciel samochodu marzy o tym, aby felgi były idealnie wypolerowane, a także pozbawione niedoskonałości. Skuteczne usuwanie rdzy jest możliwe wyłącznie przy zastosowaniu nowoczesnych technologii. Jedną z nich jest obróbka wibrościerna, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Jest to inaczej metoda rotacyjno-ścierna, najczęściej wykorzystywana podczas wykończania materiałów jubilerskich. Zapewnia ona maksymalną precyzję oraz wysoki poziom efektywności.

Zalety obróbki wibrościernej

Główną zaletą tej metody jest fakt, że można oczyścić felgi nawet w najmniejszych zakamarkach. Należy mieć świadomość, że są to powierzchnie ciężkie w czyszczeniu. Zwykle posiadają nieregularne kształty, czy też wgłębienia. Polerowanie felg obróbką wibrościerną jest nie tylko dokładne, ale również bezproblemowe. Jest to proces dość szybki, a także prosty do przeprowadzenia. Na uwagę zasługuje również wysoka jakość otrzymanej powierzchni. Takich rezultatów nie można osiągnąć przy użyciu innych metod obróbki.

Etapy polerowania felg

W pierwszej kolejności przeprowadza się szlifowanie wibracyjne. Ma ono na celu usunąć stare powłoki lakiernicze. Jest to najdłuższy etap, który wymaga użycia specjalnej chemii, a także odpowiednio dobranych kształtek. Następnym etapem jest dogładzanie wibracyjne, w którym wykorzystuje się nieco drobniejsze ziarno ścierne. Niezbędna jest również chemia, która wspomaga otrzymanie pożądanej gładkości felg. Na samym końcu wykonuje się polerowanie. Podczas tego etapu stosuje się specjalistyczne kulki porcelanowe, które wygładzają wszelkie mikro-nierówności, a także zapewniają długotrwały połysk.