Logo Windows Vista

Windows Vista nie szczycił się dużą popularnością. Po około 10 latach od oficjalnej premiery systemu od Microsoft, Vista zostaje uśmiercona.

Windows Vista – koniec wsparcia

Microsoft w poście na swoim forum opublikował informację, w której pisze, że od 11 kwietnia ten system nie będzie już otrzymywał kolejnych poprawek zabezpieczeń, hotfix’ów oraz darmowej jak i płatnej pomocy.

Gigant z Redmond przez ponad 10 lat udostępniał użytkownikom Visty wsparcie, jednak jak widać, nadszedł już jej czas :). Co to oznacza dla zwykłych użytkowników? Będziecie mogli dalej używać systemu, jednak nie otrzymacie żadnych poprawek zabezpieczeń, a co za tym idzie – będziecie jeszcze bardziej narażeni na ataki hakerów z każdym dniem. Nie trzeba chyba dodawać, że jeśli używacie Internet Explorer’a 9, to tak naprawdę jest to bomba zegarowa, która może wybuchnąć w każdej chwili. 🙂

Jak sprawdzić, czy używam Visty?

Co prawda raczej każdy wie jakiego systemu używa, lecz pewnie znajdą się tacy, co nie wiedzą. To jak można sprawdzić wersję systemu?

  1. Naciskacie Windows+R i wpisujecie: winver. Wyświetli wam się okno z informacją jaki system posiadacie.

Co zrobić?

Tak jak sam Microsoft pisze w swoim poście, jedynym sposobem na ubezpieczenie się na przyszłość jest zainstalowanie nowszej wersji systemu Windows na swoim komputerze. Może być to Windows 7, 8, 8.1, lecz my zalecamy jednak „dziesiątkę”. Jest szybsza od wszystkich dotychczasowych wersji Windy, bezpieczniejsza i ładniejsza. I nie, nie jest to żaden sponsorowany artykuł, po prostu lubię Windows’a 10 i tyle. 🙂

Na koniec coś