Twitter wprowadza nowe zasady dotyczące obraźliwych postów i użytkowników

Twitter na poważnie wziął się za usuwanie obraźliwych tweetów, komentarzy oraz użytkowników. Zazwyczaj to były małe udoskonalenia, ale dziś jest to coś większego.

Twitter mówi STOP!

Co Twitter ma zamiar zrobić? Na swoim blogu pisze, że po pierwsze, będzie zapobiegał rejestracji użytkowników, którzy np. kogoś obrazili i tworzą nowe konto (tamto zbanowali) – czyli tzw. multi-konto. Jest to na pewno jakiś krok w naprzód z walką z takimi użytkownikami, bo jaki byłby sens banowania konta, po czym po chwili powstaje jego kopia, tylko że pod inną nazwą użytkownika? Gigant społecznościowy nie mówi dokładnie jak będzie to robił. Nawet jeśli najlepsi „obraźliwcy” znajdą jakiś sposób na obejście tego zabezpieczenia, zawsze będzie to dla nich jakieś utrudnienie.

Po drugie, platforma zaimplementuje filtr bezpiecznego szukania, który będzie domyślnie włączony. Co zmienia ten filtr? Blokuje on tweet’y wyciszonych lub zablokowanych użytkowników. Filtr można oczywiście dostosować jak się chce.

Filtr bezpiecznego szukania w Twitter'ze
Filtr bezpiecznego szukania w Twitter’ze

Podsumowanie

Podsumowując, Twitter w pewnym stopniu zmniejszy ilość obraźliwych tweetów wysyłanych przez trolli, więc podczas przeglądania tweetów od normalnych osób nie będą nam zaśmiecały tablicę. Oczywiście dostęp do nich będziemy mieli – wystarczy kliknąć „show less relevant replies”. Jak będzie wyglądała taka walka? Specjalny system będzie się uczył które tweety nic nie wnoszą nowego, są niskiej jakości i oznaczone czerwoną flagą. Przykład: jeśli ktoś skomentuje twojego tweeta z nowo utworzonego konta z 0 follower’sami, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że komentarz „bad guy’a” zostanie ukryty. 🙂