Rok 2015 dla deweloperów aplikacji był ciężki. Raz jedna aplikacja będzie na top liście, a druga z niej całkowicie zniknie. Oto lista top 5 aplikacji wybranych przez nas w Google Play dla 2015 roku:

1. Firefox

Niewątpliwie Firefox zasłużył na pierwsze miejsce. Najlepszą funkcją jaka kiedykolwiek została wprowadzona to ulepszony Tryb prywatny. Nie dość, że nie zapisuje historii, to i blokuje elementy śledzące naszą aktywność.

2. Facebook Lite

fblite

Podstawowa aplikacja Facebook’a zajmowała wiele miejsca, co świadczą o tym opinie w Google Play. Facebook Lite waży 535 kilobajtów w porównaniu z podstawką ważącą około 40MB

3. WhatsApp

WhatsApp to najpopularniejszy komunikator. Ma na swoim koncie ponad miliard pobrań! Obsługuje wiadomości tekstowe i głosowe. Twórcy zapowiedzieli, że WhatsApp zostanie wkrótce wyposażony w rozmowy wideo.

4. YouTube

ytYouTube to podstawa w każdym smartfonie. Bez YouTube’a to nie smartfon. Z najważniejszych aktualizacji jest podzielenie na 4 zakładki. Pierwsza to główna, druga to lista filmów wrzuconych przez zasubskrybowane kanały i trzecia to nasze konto.

5. Subway Surfers

ssSubway Surfers jest najpopularniejszą grą w Google Play. Ma na swoim koncie ponad 500 milionów pobrań! Każda aktualizacja związana jest z jakimś miastem i wnosi nowe rzeczy.