Samsung Galaxy S7 Edge nie otrzyma aktualizacji do najnowszego Android’a 7.0 Nougat. Ale spokojnie! S „siódemka” nie otrzyma go w pierwszym kwartale 2017 roku, później oczywiście tak 🙂

S7 i Android Nougat

S7 nie otrzyma aktualizacji do Nougat'a w tym miesiącu
Logo Android’a Nougat’a

Dowiedzieliśmy się, że użytkownicy Galaxy S7 nie otrzymają aktualizacji do najnowszej wersji systemu do końca Marca. Członek forum xda-developers (najpopularniejsze forum o custom’owych ROM’ach) o nazwie liquidguru skontaktował się z Samsung’iem by zapytać się kiedy jego Edge otrzyma Android’a 7.0 Nougat, ponieważ czas aktualizacji systemów się zaczął (ang. rollout). Czego się dowiedział? Iż wersje międzynarodowe flagowca Samsung’a, którego kupił w Singapurze nie otrzyma najnowszego „Andka” w tym i następnym miesiącu.

Co więcej, przewidywany termin wypuszczenia update’a planowany jest w gdzieś między kwietniem a czerwcem. Jednak takie przypuszczenia nie są jeszcze pewne, może się to oczywiście jeszcze zmienić.

Zwykła S7 też nie otrzyma aktualizacji

Jest duże prawdopodobieństwo, że również podstawowa wersja flagowca giganta nie otrzyma aktualizacji do najnowszej aktualizacji.