Nowa wersja systemu PS4

AKTUALIZACJA (03.02):

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy kod do testów bety 🙂

PS4 to jedna z najpopularniejszych konsol i najlepszych konsol do grania na świecie. Dzisiaj Sony na swoim blogu poinformowało, że wypuściło zamkniętą betę nowej wersji systemu konsoli oznaczoną numerkiem 4.50 (nazwa kodowa: Sasuke). Dostęp do bety będą mieli tylko nieliczni gracze, którzy uprzednio zapisali się do testów bety.

Nowa wersja systemu PS4 – 4.50

Co wniesie aktualizacja? Wniesie na pewno długo oczekiwane funkcje, tj.:

  • wsparcie dla własnych motywów czy stylów
  • odświeżone Menu Podręczne (Quick Menu)
  • możliwość publikowania postów na naszym PSN feedzie
  • wsparcie 3D BluRay dla PlayStation VR
  • wsparcie dla zewnętrznych dysków HDD
Opcja przeniesienia danych z gier na zewnętrzny dysk HDD
Opcja przeniesienia danych z gier na zewnętrzny dysk HDD

Najbardziej oczekiwanymi funkcjami jest wsparcie dla własnych motywów czy stylów (przecież nie każdy może lubić motywy w PlayStation Store) oraz wsparcie dla zewnętrznych dysków HDD. Co to oznacza w praktyce? Wraz z tą aktualizacją oznaczoną numerkiem 4.50 nasza kolekcja gier na PS4 nie będzie ograniczona z powodu niewystarczającego miejsca na dysku. Do konsoli będzie można podpiąć zewnętrzny dysk twardy za pomocą USB 3.

Przecież jest to zewnętrzny dysk…

Tak, lecz konsola będzie traktowała go jako wbudowany, czyli tak samo jak dysk PS4. Więc jeśli chcesz skopiować twoje gry i ich zawartość do „pojemnika” o większej pojemności :), to będziesz mógł to zrobić bez problemu.

Do ilu miejsca wspiera konsola?

Konsola Sony będzie wspierać dyski zewnętrzne o maksymalnej pojemności 8 TB. Może 8 terabajtów to dużo, ale na wszelki wypadek podajemy linka do dysku 8 TB dla takich maniaków gier, którzy potrzebują AŻ tyle miejsca 🙂 : LINK.

Chcę dostęp do bety!

Dostęp do bety jest ograniczony, tylko nieliczni otrzymają do niego dostęp. Jeśli jesteś pewien, że możesz być jednym z tych „szczęśliwców”, sprawdzaj e-maila, który podałeś przy rejestracji swojego konta PSN. W e-mailu otrzymasz kod, który trzeba wpisać do PS Store, dzięki czemu po aktywowaniu kodu będziesz mógł pobrać i przetestować betę.

Informacja dla tych, którzy nie otrzymają dostępu: sprawdzajcie bloga PlayStation, na którym dowiecie się wkrótce, kiedy aktualizacja 4.50 zostanie wypuszczona oficjalnie.