Pracownicy Google protestują przeciwko zakazie podróży wydanego przez Trump'a!

Pracownicy Google z 8 kampusów wyszli z pracy by zaprotestować przeciwko zakazu podróży wydanego przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa.

Google i nie tylko!

Oprócz giganta z Mountain View również pracownicy innych firm technologicznych protestują przeciwko zakazie. Przypomnijmy, że zakaz ten spowodował, że do Stanów Zjednoczonych nie mogą podróżować obywatele z 7 państw. Źródła mówią, że protest trwał około 45 minut. Oto tweet jednej z pracownic giganta:

Google to jedna z największych korporacji, która wysyła wiadomość do prezydenta USA. CEO Sundar Pichai powiedział:

spędziliśmy dzisiaj rano dwie godziny mówić o tym wszystkim. jest dużo pracy, która pozostaje do zrobienia. myślę, że aby to zrobić musimy wszyscy nauczyć się dotrzeć i komunikować z ludźmi z całego kraju. i myślę również, że jest to naprawdę bardzo ważne. dla nas będzie do dodatkowy krok. oby walka z zakazem kontynuowała.

Sundar Pichai ogłosił, że zafunduje $4 miliony dolarów dla wsparcia:

 • American Civil Liberties Union
 • Immigration Legal Resource Center
 • International Rescue Committee
 • UN High Commissioner for Refugees

Współzałożyciel Google’a, Sergey Brin, został zauważony na lotnisku w San Fransico w przeszłym tygodniu na protestach. Powiedział uczestnikom z Mountain View, że on imigrował do Stanów Zjednoczonych z byłego Związku Radzieckiego (ZSRR) z jego rodziną:

który był w tym czasie, wiecie, największym wrogiem jaki usa miała

Inni pracownicy również mówili o swoich doświadczeniach z imigrowania. Jednym z nich jest irańska posiadaczka zielonej karty, która została w minionym weekendzie zatrzymana na lotnisku w USA.

 • Mat

  Niestety przez zakłamane media Amerykanie nie mają pojęcia jak ta ‚nowa’ polityka migracyjna w ogóle działa i po co to wszystko. Google to ogromna firma i nie chce mi się wierzyć, że rzeczywiście zależy im na pracownikach. Prędzej próbuje wpływać na politykę USA.

  • Sebastian Szczepański

   Dzięki za komentarz!

   Zgadzam się z Tobą, według mnie polityka ta tylko podsyca walkę z tym, co się dzieje w Afryce. Wiesz, imigranci, uchodźcy, te sprawy. Niestety, nowy prezydent USA zrobi wszystko po swojemu (przynajmniej na pierwszy rzut oka).