Nokia 3310 będzie praktycznie nieużywalna!

0
521

Nokia 3310 to telefon, o którym mówi cały świat. Jego wytrzymałość na rzuty nim, długa praca na baterii sprawiły, że ten telefon kilkanaście lat temu był marzeniem każdego.

Nokia 3310 nieużywalna?

Nokia postanowiła odnowić kultowy telefon. Niektórym nowy wygląd się spodobał, innym – nie. Ale nie o wygląd chodzi. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Australii i Kanady powinni trochę przyhamować ze swoim zapałem na ten telefon – telefon będzie praktycznie nieużywalny w tych państwach.

Dlaczego?

Gadgets 360 napisał, że chociaż firma stojąca za produkcję Nokii, HMD Global, zachowała najbardziej rozpoznawalne aspekty 3310 takich jak wielka klawiatura oraz solidność, to niestety, ale dalej ten model będzie na starych częstotliwościach. Jakich? Otóż według specyfikacji na GSMArena, to Nokia 3310 będzie wyposażona jedynie w sieć GSM. Żadne 2G, 3G, a o LTE – to wcale nie ta klasa. Co to znaczy dla nas użytkowników? Oznacza, że telefon ten nie będzie mógł połączyć się z najpopularniejszymi operatorami.

Tak jak oryginalna 3310, nowa Nokia będzie wspierała jedynie dwie pasma: 900 MHz i 1800MHz. Te pasma były używane podczas złotych dni tej Nokii, jednak świat przestał ich już prawie używać. Aby móc połączyć się z siecią, urządzenie musi wspierać minimalnie 4 pasma, włączając w to 850MHz, 900MHz, 1800MHz jak i 1900MHz. Prawie wszyscy operatorzy w USA nie wspierają pasm 900MHz i 1800 MHz. To samo dotyczy też Australii i Singapuru, którzy już zaczęli wyłączać te częstotliwości.

Cena „cegły”

Ciekawi jaka będzie prawdopodobna cena, która będziemy musieli zapłacić, by otrzymać odświeżoną wersję telefonu, który w 2000 roku podbił serca użytkowników? Otóż w Indiach prawdopodobnie telefon będzie kosztował około $50 dolarów (około 210 złotych). Najlepsze jest to, że w troszeczkę wyższej cenie kupimy już przeciętnego smartfona.