LG G6, następca flagowca LG, wejdzie do Stanów Zjednoczonych prawdopodobnie 7 kwietnia, miesiąc później po Korei Południowej.

LG G6 – co wiemy?

Tak naprawdę to wiemy bardzo mało, tylko tyle, że smartfon będzie miał swoją premierę 26 lutego podczas Mobile World Congress w Barcelonie. Jak podaje VentureBeat, klienci w Korei Południowej nie będą musieli czekać długo, by otrzymać w swoje ręce nowego flagowca w pełni z metalu, tam będzie można go kupić już od 9 marca. Amerykani będą musieli poczekać miesiąc, gdyż w Stanach Zjednoczonych możliwość zakupu urządzenia przewiduje się na 7 kwietnia.

Podczas gdy LG G5 nie sprzedawał się tak dobrze jak producent przewidywał, z powodu dodatkowych akcesorii do niego – wyjmowalna bateria spod urządzenia, itp. Lecz głównym problemem dla LG G6 będzie jego konkurent – Samsung Galaxy S8, który prawdopodobnie będzie lepszy w specyfikacjach oraz w funkcjonalności.

LG G6 zadebiutuje w USA 7 kwietnia
Prawdopodobny wygląd LG G6

Co nowego?

Przede wszystkim ekran będzie w innej proporcji niż zazwyczaj produkowane są telefony – w 18:9, a nie w 16:9. Porównajmy ekrany Samsung’a Galaxy S8 i G6:

  • Samsung Galaxy S8: 5,8′ cali i 6.2′ AMOLED (zakrzywione)
  • LG G6: 5,7′ cali (płaski)

Co więcej, G6 będzie napędzana procesorem Qualcomm Snapdragon 821, a Galaxy S8 – Snapdragon’em 835. Oznacza to, że CPU w flagowcu LG będzie o generację wstecz.

Na plus dla LG jest to, że cena nie będzie tak „powalająca” jak przewidywana dla S8, na pewno mniej 4000 złotych ;).