Terroryści ISIS komunikują się ze swoimi zwolennikami w Belgii za pomocą aplikacji Telegram. Telegram to komunikator charakteryzujący się przede wszystkim szyfrowanymi wiadomościami. Właśnie w takim celu islamiści go używają.

ISIS – przez nich popularność Telegram rośnie

W ostatnich miesiącach Telegram zyskał popularność, które cenią sobie prywatność (co jest dość sporną kwestią), ale niestety również wśród osób, którzy mają coś do ukrycia. Do tej grupy możemy zaliczyć m.in. zwolenników Państwa Islamskiego, którzy używając szyfrowanych korespondencji w aplikacji mogą w anonimowy sposób planować swoje działania.

„Information Security”, czyli tzw. kanał Telegram

„Information Security” to nazwa jednego z kanałów komunikatora Pavla Durova. Kanał ten jest ściśle powiązany z działaniami ISIS, co więcej zwiększył swoją aktywność po zamachach, do których doszło we wtorek w Brukseli. Twórcy kanału wydają rady zwolennikom Państwa Islamskiego mieszkającym w Belgii. Otóż ostrzegają ich przed działaniem organów ścigania i stymulują do łączenia się z internetem przez sieć VPN lub przez przeglądarkę TOR.