iPhone 8 dostanie skaner tęczówki

Wg opinii, iPhone 8 ma być rewolucyjnym urządzeniem. Czy tak będzie? Zobaczymy.

iPhone 8 – skaner tęczówki oka

Ostatnie doniesienia o nowym iPhone mówią, że Apple w końcu rozpocznie „prawdziwe” rozwijanie iPhone’a, a nie tylko aparat i lepsze podzespoły tj. procesor czy GPU. Insiderzy z tajwańskiego serwisu informacyjnego DigiTimes informują, że oprócz bezprzewodowego ładowania i ekranem w technologii OLED, nowy iPhone 8 otrzyma również skaner tęczówki oka (ang. iris scanner). Technologia ma być wprowadzona z kilku powodów, m.in. weryfikacja podczas systemu płatności Apple Pay.

Warto dodać, że kilka miesięcy temu szły plotki, że Apple nie ma zamiaru wprowadzać skanera tęczówki do iPhone’ów produkowanych do 2018 roku, lecz ostatnie doniesienia mówią inaczej. Możemy spodziewać się, że smartfon od giganta z Cupertino otrzyma to zabezpieczenie jeszcze wcześniej niż oczekiwano.

Jak będzie wyglądał nowy iPhone?

Apple planuje trzy wersje smartfonów. Nie wiadomo jednak czy skaner tęczówki oka będzie w każdej wersji. Oto dość prawdopodobny koncept jak będzie wyglądał przyszły iPhone:

Konceptowy wygląd iPhone'a 8
Autor: Moe Slah

Inni to już mają!

Zgadza się, inni producenci wyposażyli swoje telefony w skaner tęczówki oka, m.in. Samsung. Znany wszystkim Samsung Galaxy Note 7 miał w sobie to „coś”. Co więcej tegoroczny flagowiec Samsung’a – Galaxy S8 prawdopodobnie również będzie wyposażony w skanera tęczówki.