Instagram wprowadzi posty, do których można dodać do 10 zdjęć lub klipów wideo

Instagram to najpopularniejsza platforma do wrzucania naszych zdjęć, klipów wideo, animacji czy innych „wizualnych plików”. Udręką dla mnie, jak i dla użytkowników było to, że tylko jedno zdjęcie czy wideo można było wrzucić do posta.

Co nowego w Instagram’ie?

W wersji beta aplikacji użytkownicy mogą przetestować albumy (lub galerię, jak kto woli), które będą wkrótce dostępne dla każdego. Aktualnie nowa funkcja dostępna jest tylko dla reklamodawców. Warto dodać, że kilka zdjęć można obejrzeć przesuwając po ekranie palcem horyzontalnie – w lewo lub w prawo 😉 Wkrótce ta dłuuugo oczekiwana funkcja zagości na smartfonach użytkowników, których jest przecież ponad 600 milionów 🙂

Zamiast klikania na zdjęcie, będziemy musieli przytrzymać. Stąd, aplikacja pozwoli nam na wstawienie do maksymalnie 10 zdjęć czy klipów wideo. Oczywiście dla każdego będziemy mogli dodać jakiś filtr czy animację.

Wiemy coś więcej?

Na razie to tyle informacji. Lecz według mnie warto poczekać na oficjalną aktualizację aplikacji – zamiast mozolnego wrzucania zdjęć pojedynczo z wakacji czy ślubu, wrzucimy wszystko do jednego posta. Miejmy też nadzieję, że Instagram skupi się nie tylko na kopiowaniu Snapchat’a (co teraz robi lub próbuje robić), a na takich funkcjach jak, np. planowanie przyszłych postów (scheduled posts).

A, zapomniałbym, więcej informacji o aktualizacji i funkcji znajdziecie na help’ie Instagram’a: LINK.