Google usunie z Google Play ponad milion aplikacji

Google Play to jeden z największych sklepów do pobierania aplikacji na systemy Android. Jednak Google zaczęło wysyłać powiadomienia do deweloperów aplikacji, że ich „projekty” zostaną zatrzymane.

Milion aplikacji zniknie z Google Play

W ciągu ostatnich 24 godzin Google zaczęło wysyłać powiadomienia do deweloperów z całego świata, że ich aplikacje otrzymają status „limitowana widzialność” lub zostaną usunięte ze sklepu Google Play. Powodem ma być łamanie Polityki Danych Użytkownika. Oto jaką wiadomość na e-maila otrzymali deweloperzy:

Wiadomość od Google w sprawie Polityki Danych Użytkownika
Źródło: TheNextWeb

Planem giganta z Mountain View jest pozbycie się (lub oczyszczenie) sklepu Play z aplikacji tzw. „zombie”. Co oznacza to dla „zombie-deweloperów”? Nie będą mieli motywacji lub nie będą wiedzieli jak stworzyć politykę prywatności. Spowoduje to usunięcie ich aplikacji z Google Play. Z e-maila wysłanego do twórców możemy odczytać, że jeśli do 15 marca 2017 roku nie dodadzą polityki, ich „zombie” aplikacje zostaną usunięte. 🙂

Co to oznacza w praktyce?

Prosto, sklep Play będzie zawierał mniej aplikacji, ale za to łatwiej będzie znaleźć jakąś pożyteczną, niż tak jak jest teraz – 1 pożyteczna, a 10 śmieciowych. 🙂 Więc pamiętaj, jeśli masz własną aplikację w sklepie Play i otrzymałeś takie powiadomienie to dodaj politykę, bo jak nie, to Google zrobi z nią porządek ;).