Google Now Launcher przestanie otrzymywać aktualizacje

Przypomnijmy najpierw, że Google Now to launcher dla Androida, który jest jednym z najpopularniejszych launcher’ów 🙂

Google Now zniknie?

AndroidPolice dowiedział się, że Google Now Launcher wkrótce zniknie ze sklepu Google Play. Jest to bardzo zła wiadomość dla użytkowników Androida – aplikacja jest zainstalowana na ponad 100 milionów urządzeniach. Dlaczego tak dużo? Wiele osób używa Launcher’a jako alternatywa dla stock’owych launcher’ów (tych od producentów smartfonów). W Google Now nie ma żadnych aplikacji typu bloatware, itp. Jest to po prostu czysty i ładnie wyglądający launcher dla systemu Google. Co więcej integruje się z wyszukiwarką Google dzięki czemu aby coś znaleźć wystarczy przesunąć palcem w prawo – jak to Pixel’ach od Google jest.

Kiedy zniknie?

Usunięcie ze sklepu Google Play planowane jest w pierwszym kwartale 2017 roku. Dla producentów, którzy używają chociaż po części tego launcher’a będzie to dla nich mały problem.

Co potem?

„Zabicie” własnej aplikacji nie jest czymś wcale nieoczekiwanym, ponieważ gigant z Mountain View stworzył nowego launchera dla swojego telefonu Google Pixel. Niestety aktualnie alternatywa dla Google Now to Pixel Launcher, ale jest on dostępny na razie tylko dla urządzeń z serii Pixel.

Co to oznacza dla zwykłych użytkowników?

Innymi słowami, Android’owcy nie otrzymają aktualizacji dla samego launcher’a, ale będą otrzymywać update’y dla wyszukiwarki. Więc pobierajcie dopóki możecie! A oto lista kilku dobrych alternatyw dla Now: