Jak podaje TheNextWeb, Google od roku planował wyposażyć Google Chrome w stylu material design. Od kilku dni praca nad stylem znacząco przyspieszyła. Oczekuje się, że material design po raz pierwszy pojawi się w Chrome OS od wersji 50.

Google Chrome – tryb zwykły

materialdesign48

Na pierwszy rzut oka zmiany są minimalne, ale Chrome będzie używał kwadratowych narzędzi zamiast tych zaokrąglonych i trzech kropek zamiast „hamburgera” (przycisk opcji). Zostaną również przeprojektowane ikony bezpieczeństwa, pasek informacji (np. Chrome nie zamknął się poprawnie) i gwiazdka od zakładek. Co więcej, tryb incognito stanie się cały czarny, co doda trochę „tajemniczego” klimatu. 🙂

Tryb incognito

Tryb incognito w Google Chrome (Material design)Material design można już przetestować. Aby go aktywować, wpisujemy: chrome://flags  , następnie naciskamy F3 i w polu wyszukiwania wpisujemy: Material design i włączamy opcję: Material Design w górnym interfejsie przeglądarki. Uruchamiamy ponownie przeglądarkę. Tym samym sposobę musimy jeszcze włączyć opcję: Włącz stronę pobierania w stylu Material Design. I ponownie uruchamiamy Google Chrome. Gotowe! Nowy wygląd możemy testować do woli.