Google Assistant nie tylko na Google Pixel

Przypomnijmy najpierw, że Google Assistant to wirtualny asystent od Google. Doszła nas dziś informacja, że wersja alpha asystenta będzie prawdopodobnie dostępna nie tylko na smartfonach Pixel.

Google Assistant nie tylko na Pixel’ach?

Wersja alpha aplikacji (6.13) przypadkowo zaczęła krążyć po Internecie. Ci, którzy byli w stanie pobrać aktualizację na swojego smartfona z Android’em zauważyli, że w ich telefonie pojawiła się nowa funkcja, a raczej aplikacja – Google Asisstant. Bardziej „rozmówna” rozmowa dostępna jest tylko na urządzeniach Google Pixel i Google Pixel XL. Jeśli masz możliwość zainstalowania alphy na swoim telefonie, pamiętaj, że nie wszyscy, którzy ją zainstalują (update’a) otrzymają wirtualnego asystena od giganta z Mountain View. W dodatku, wersja alpha trochę się buguje.

Jakie smartfony otrzymają asystenta?

Oczywiste jest to, że intencjami Google jest rozszerzanie zasięgu własnego asystenta. Według wersji alpha (6.13), gigant udostępni aplikację najpierw na poniższe smarfony:

  • Nexus 6P
  • Samsung Galaxy Note 5
  • Alcatel Idol 4

Użytkownicy z Android’em, którzy zainstalowali tę wersję na swoim smartfonie zostali powitani asystentem kiedy nacisnęli przycisk Home (dwa razy), zamiast Google Now. Jednak nie ma co się cieszyć. Same ustawienia aplikacji mówią nam, że jest przeznaczona tylko dla Pixel’i, co tylko zwiększa szanse na to, że jest to po prostu zwykła pomyłka. Dodatkowo, alpha zawiera w sobie nową funkcję zwaną „Niedawno” (ang. Recent), która będzie wyświetlała ostatnio wyszukiwane tematy. Ale to jeszcze nie wszystko! Co więcej, nowa karta z pogodą została dodana.

Czyli będzie na moim nie-Pixel’u?

Na razie nie wiadomo. Google nie wydało żadnego oświadczenia czy planu, że planuje dodać Google Assistant do nie-Pixel’owych urządzeń.

Gdzie mogę pobrać alphę?

Wersję alpha asystenta możecie pobrać wprost od nas:

Lub, jeśli nam nie ufasz, przez MEGA: LINK :).