Google Assistant, czyli osobisty asystent Google prawdopodobnie pojawi się w smartfonach LG.

Co to jest Google Assistant?

Google Assistant to asystent największego giganta na świecie. Aktualnie by móc z niego korzystać trzeba mieć urządzenie Google – Pixel lub Pixel XL. Ale wygląda na to, że się może to wkrótce zmienić. Odnosząc się do reportu BusinessKorea, LG powiedział, że rozmawia z Amazonem i Google z nadziejami, że uda się dodać do ich smartfonów Alexę lub Assistant.

Google wychwalał swojego asystenta podczas premiery pierwszej linii telefonów od giganta – Pixel, która miała miejsce w październiku. Firma z Mountain View nazywa go „twoim personalnym Google”. Google Assistant był czymś „ekskluzywnym” dla nowej serii. Czy uda się LG otrzymać prawa do używania asystenta – zobaczymy. 🙂

Plan B LG

LG oczywiście ma plan B, gdyby Google nie pozwoliło użycia asystenta. Firma ma już relacje z Amazonem dotyczące Alexy. Alexa to witryna, która dostarcza informacje na temat generowanego ruchu do innych stron internetowych. Dla Amazona będzie to pierwsze urządzenie z Alexą, ruch, który dla Jeff’a Bezos’a będzie coś naprawdę fajnego.