Samsung Galaxy S8
Prawdopodobny wygląd Galaxy S8

Do premiery flagowca Samsunga, Galaxy S8, pozostało jeszcze kilkadziesiąt dni. Premiera zapowiedziana jest na 29 marca. A tu ciągle pojawiają się nowe, zaskakujące i coraz ciekawsze rendery przyszłego smartfona. Kilka tygodni temu mieliśmy pierwsze rendery S8,

Nowy przycisk w Samsung’u Galaxy S8

Dzisiaj insider Evan Blass (wcześniej przedstawiał inne wycieki) udostępnił render Samsung Galaxy S8, który wygląda na dość prawdopodobny. Jak spojrzymy bliżej, to zauważymy kilka ciekawych detaili, który z jednym z nich jest oczywiście zakrzywiony ekran (ang. curved screen), zaokrąglone boki oraz dodatkowy przycisk po lewej stronie (oprócz przycisków do sterowania głośnością).

Jeśli render pochodzi z oficjalnego źródła, to prawdopodobnie ekstra przycisk zostanie użyty do np. uruchamiania kamery lub odpalania aplikacji. Tak dodam ode mnie, że gdyby było to oficjalne źródło od Samsung’a, to byłaby na smartfonie godzina 12:45, a nie 12:23. 🙂 Oprócz kamery i aplikacji przycisk może służyć również do budzenia przyszłego wirtualnego asystenta giganta o nazwie Bixby (poprzednio S Voice).

To jeszcze nie wszystko!

Na zdjęciu możemy zobaczyć też kilka dodatkowych sensorów oprócz oka kamery oraz natężenia światła. Będzie to pewnie skaner tęczówki (ang. iris scanner), o którym usłyszeliśmy już w styczniu. Co więcej, zakrzywiony ekran będzie teraz wypełniał ponad 90% przedniego panelu, więc możemy oczekiwać, że smartfon zrobi na nas duże, jak nie ogromne wrażenie :).

Przypomnienie!

Na koniec przypomnijmy. Przewidywana data premiery super-flagowca ze stajni Samsunga to 29 marca. Lecz po ostatnich akcjach z Note’em 7 może być i później ;). I jeszcze raz na koniec, cena Galaxy S8 wg doniesień będzie o 20% wyższa od premierowej ceny Samsung’a Galaxy S7.