Facebook wprowadza Stories do jego aplikacji

Facebook coraz bardziej próbuje upodobnić swój serwis do Snapchata. Dodał dziś opcję Stories do głównego ekranu aplikacji.

Facebook Stories

Nie jest niczym niezwykłym i nieznanym, że największy gigant społecznościowy na świecie próbuje upodobnić swoje dzieła do Snapchata. Najpierw zaczął od Instagram’u (należącego do Facebooka), w którym dodał 24-godzinne Stories. Są to jakby posty czasowe, które, jak same godziny wskazują :), znikają po dniu. Potem zaczął testować podobną funkcję o nazwie My Day w Messenger’ze w Polsce. I teraz, nadszedł czas na bohatera naszego artykułu. Facebook testuje te „historyjki” na głównym ekranie aplikacji na Android i iOS. Business Insider pisze, że aktualnie funkcja ta jest dostępna tylko dla użytkowników w Irlandii.

Idealna kopia Snapchat’a?

Można tak powiedzieć. W nowej wersji aplikacji dodano wbudowaną kamerę (in-app camera), która i wyglądem, i działaniem przypomina tą ze Snapchata. Użytkownicy mogą nakładać filtry, maski, dodać tagi geolokacyjne do ich zdjęć i wideo. Dostęp do kamery jest uzyskiwany dokładnie tak samo jak w aplikacji Snapchat’a – przesuwając palcem w prawo.

Trochę więcej

Stories działa identycznie jak w Instagram’ie. Nad postami wyświetlane są kółeczka znajomych, którzy dodali jakieś zdjęcie, wideom, czy animację. Podczas oglądania mogą wysłać wiadomość bezpośrednią, tak samo jak w Instagram’ie i Snapchat’cie. Normalnie „historyjki” nie będą wyświetlać się jako posty, jednak jest taka możliwość. Wystarczy zmienić opcję wyświetlania Stories w ustawieniach.

Sukces kopii Snapchat’a

Facebook chwali się, że ponad 150 milionów osób dziennie używa Instagram Stories, co możemy porównać do ilości użytkowników korzystających ze Snapchat’a! Jednak Facebook posiada prawie 4 razy więcej użytkowników, co oznacza, że jeśli uda się gigantowi rozpowszechnić tę heheszkową opcję, może będzie lepsza i popularniejsza od oryginału?