Facebook wprowadza Two-Factor NFC Authentication

Facebook ciągle wprowadza jakieś zmiany. Dziś gigant ogłosił, że zaczął wspierać dwuetapową weryfikację NFC.

Facebook Two-Factor NFC Authentication

Zazwyczaj dwuetapowa weryfikacja polega na tym, że najpierw wpisujemy hasło, a następnie kod z SMS’a. Teraz nie będziemy otrzymywać kodu, a zweryfikujemy nasz dostęp do strony za pomocą modułu NFC, który posiada prawie każdy smartfon. Odnosząc się do inżyniera bezpieczeństwa Facebook’a Brada Hilla, celem jest udostępnienie większej ilości sposobów logowania się za pomocą Two-Factor Authentication.

po prostu staramy się zapewnić różnorodność narzędzi tak, by każdy znalazł coś dla siebie – powiedział hill dla the verge

Jak używać?

Zmiany wprowadzamy na naszym koncie na Facebook’u. Możemy użyć smatfonu jako klucz czy specjalnego gadżetu, np. YubiKey.

Facebook wprowadza dwuetapową weryfikację za pomocą NFC

Funkcja ta dostępna jest na razie tylko dla użytkowników systemu Android. Co więcej, musimy logować się przez mobilną wersję strony, a nie przez aplikację. Jednak to jeszcze nie wszystko. Użytkownicy muszą mieć zainstalowaną na telefonie najnowszą wersję aplikacji Google Authenticator.

aktualnie api są zbyt nowe – wyjaśnia hill

Podsumowanie

Weryfikacja dwuetapowa przez moduł NFC jest na pewno ułatwieniem dla zwykłej weryfikacji. Niestety jeszcze jest to taka wersja „alpha”, więc dla szybszego logowania polecamy używać podstawowej wersji Two-Factor Authentication – tą z kodem SMS 🙂