Apple iPhone 5

Apple przygotowuje kolejną aktualizację swojego systemu iOS. Aktualnie system jest w fazie testów BETA, jednak dla pewnych użytkowników ten update może być ostatni. Dlaczego? Dowiecie się poniżej.

Apple „uśmierci” iPhone’y

Na początku uspokoimy użytkowików iPhone’ów 6 i 7, nie jesteście narażeni na przysłowiowe uśmiercenie. 🙂 Jak wiemy, gigant z Cupertino planuje zatrzymać wsparcie dla 32-bitowych aplikacji przy premierze iOS’a 11. Jednak wygląda na to, że Apple prawdopodobnie zacznie stopniowo wycofywać modele iPhone’ów w wersji 32-bitowej. Wszystko to ma się zacząć po udostępnieniu wersji BETA o numerze 10.3.2 (tej, o której mówiliśmy na początku).

Które modele zostaną „uśmiercone”?

Według doniesień, firma przestanie udostępniać aktualizacje dla iPhone’a 5 i iPhone’a 5C. Jedynie iPhone 5S będzie dalej otrzymywał update’y. Dlaczego? Jest on zbudowany na 64-bitowej architekturze, nie tak jak 5 i 5C na 32-bitowej.

Może być to trochę dziwne, że Apple postanawia zaprzestać tworzenia update’ów iOS’a dla iPhone’ów z serii 5, jednak według mnie jest to normalne „zjawisko”. 🙂 Od premiery „piątki” minęły ponad 3 lata, gigant z Cupertino planuje pewnie skupić się na swoich topowych modelach.

Ile iPhone’ów 5C sprzedano?

Ciekawostką jest to, że firma nigdy nie podała ile dokładnie „piątek” C sprzedano, jednak zostało wysłanych ponad 90 milionów jednostek iPhone’a. Oznacza to prawdopodobnie, że masa użytkowników „jabłuszek” zostanie z porzuconymi pociechami. 🙂